Miesięczne archiwum: Październik 2020

„Zazieleń miasto z UTW PSW”

Dnia 20.10. 2020 r. nastąpił finał projektu naszego Uniwersytetu „Zazieleń miasto z UTW PSW”  ze środków Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „ę”” oraz Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i we współpracy z „Zielenią Miejską”.  Inicjatorkami projektu były koleżanki Teresa Wieczorek („szefowa”), Irena Mikiciuk,  Jolanta Buczek oraz Ewa Drobysz. Dziękujemy pani prezes „Zieleni Miejskiej” Halinie Stasiewicz oraz pani projektant Katarzynie Nowosielskiej Baczkura za przychylność i wielkie zaangażowanie się w nasz projekt. Dziękujemy koleżankom Krystynie Olszańskiej za „łapacze snów” oraz Teresie Efimow za komplet serwetek wykonane jako podziękowania. Dziękujemy 17 słuchaczkom i słuchaczom oraz mężowi Justyny, którzy współpracowali z trzema pracownikami „Zieleni” przy nasadzaniu ozdobnych krzewów. Dziękujemy naszym mentorom ze strony Uczelni, pani Edycie Arciszewskiej i panu Andrzejowi Borodijukowi za okazaną pomoc.
Trawnik przed cmentarzem jeńców włoskich przy ul. Włoskiej jest już urozmaicony m.in. berberysem, tawułą, różami, hortensjami oraz  wiecznie zielonymi krzewami i stanowi od teraz radosną oazę. Mamy nadzieję, że nikt nie pokusi się o zniszczenie tego kwietnika.

Tekst i zdjęcia I.Mikiciuk

Akademia seniora

W dniach 13.10.2020 r. i 15.10.2020 r. mogliśmy uczestniczyć w kolejnych wykładach z cyklu Akademii Seniora. „Obraz współczesnego mężczyzny” był tematem wykładu Pani dr Olgi Filipiak.

Natomiast w dniu 15.10.2020r. tematem wykładu Pani mgr Edyty Borys-Frańczuk było pojęcie szczęścia  a tytuł wykładu „Jak być szczęśliwym”.

Mimo ciekawej tematyki proponowanych wykładów nie cieszyły się one dużym zainteresowaniem słuchaczy Uniwersytetu.

Zebranie organizacyjne

W dniu 7.10.br. odbyło się zebranie informacyjno-organizacyjne na którym zostaliśmy poinformowani o planach pracy na najbliższy okres / do  wglądu w zakładce do pobrania/. Zapisy na nowy rok akademicki będą kontynuowane  przed  i po każdym zaplanowanym na miesiąc październik wykładzie  w naszej sali 005. Zapraszamy

zp.-                                                                                                    Samorząd UTW

 

„FILCOWANIE”

W ramach Akademii Seniora uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez Panią Agnieszkę Borodijuk, która pokazała nam jak piękne rzeczy możemy wykonać samodzielnie używając do tego celu  wełny czesankowej.Może wykonane przez nas broszki i korale nie były doskonałe ale praca przy nich dała nam mnóstwo przyjemności i satysfakcji.