Miesięczne archiwum: Luty 2020

Rozpoczęliśmy letni semestr.

   Dziś rozpoczęliśmy semestr letni na naszym Uniwersytecie.Koleżanka Przewodnicząca przestawiła plan pracy na najbliższe miesiące  omawiając  niektóre zagadnienia .Następnie kol.Teresa Wieczorek przestawiła  założenia  projektu „UTW dla społeczności”.

          W ramach cyklu „Podróże na emeryturze” zostaliśmy zabrani przez  kol.Irenę Mikiciuk w podróż do Besarabii. Zapoznała nas  z burzliwą i skomplikowaną historią Mołdawii.Mogliśmy poznać  historię  najważniejszych ośrodków tego kraju i  obejrzeć zdjęcia z Kiszyniowa, Tyraspola, Bendery i Cricovy  która jest znana  koneserom mołdawskich win, które można kupić a naszych sklepach.

Zdjęcia  J.Wyrzykowski

Psychodietetyka i psychologia odżywiania

W ramach projektu „PSW   Regionalna Akademia Umiejętności”  w dniu 30 stycznia 2020 r. uczestniczyliśmy w wykładzie Pani dr. n. med. Agnieszki Wawryniuk  pt. ” Psychodietetyka i psychologia odżywiania”.  Pani doktor w sposób bardzo szczegółowy  przedstawiła zagrożenia i pułapki wynikające w niewłaściwego odżywiania jak też wskazała  na konieczność stosowania zasad prawidłowego  żywienia  przedstawiając „Piramidę zdrowego odżywiania” podkreślając konieczność motywowania do zmiany dotychczasowych  zwyczajów żywieniowych.                   zp.                                                                                                                                                            zdjęcia J.Wyrzykowski