Miesięczne archiwum: Luty 2019

Sztuka na przestrzeni wieków

W dniu 4.02. wysłuchaliśmy wykładu z prezentacją sztuki na przestrzeni wieków, który przygotowała nam koleżanka Irena Mikiciuk – przewodnicząca samorządu. Poznaliśmy cechy  charakterystyczne kierunków oraz przykładowe dzieła.

Spotkanie było też okazją do podsumowania semestru zimowego oraz przedstawienia założeń programowych na semestr letni.

 

Wyjazd na operetkę

Marzenie wielu słuchaczy, aby obejrzeć operetkę spełniło się 3.02. W tym dniu zawitaliśmy do Teatru Muzycznego w Lublinie, aby zachwycać się operetką J. Straussa (syna) „Baron cygański”. Z połączenia bohaterów szlacheckich oraz cygańskich wyszło barwne widowisko z piękną muzyką, scenami baletowymi oraz ariami, z których najsłynniejsza to śpiewana przez głównego bohatera Barynkaya (a na zakończenie chórem) „Wielka sława to żart, książę błazna jest wart, złoto toczy się w krąg, z rąk do rąk, z rąk do rąk”.

 

Bal karnawałowy

Był raz bal na sto par…Nasz bal karnawałowy 31.01. nie był aż tak duży i nie do białego rana, ale za to bardzo ciekawy, gdyż z konkursem na przebranie balowe. Tańcowaliśmy w uczelnianym bistro”Rozmaryn”.

  

Film o zimie

Nasz kolega  opracował z dwoma swoimi kolegami kolejny filmik z cyklu „Cztery pory roku”, tym razem tematem była „Zima”. Tę ciekawą produkcję mogliśmy obejrzeć 24.01.

 

Zaćma

16.01. dowiedzieliśmy się dużo o narządzie wzroku oraz jednej z najczęstszych jego chorób- zaćmie. A wszystko ta za sprawą bardzo ciekawego wykładu pana Andrzeja Siwka, specjalisty d.s. okulistyki na temat jej dolegliwości.