Miesięczne archiwum: Czerwiec 2017

Zakończenie roku akademickiego

19.06. zakończyliśmy rok akademicki 2016/2017. Uroczystość zakończenia oraz spotkanie towarzyskie z tej okazji odbyły się w pięknym miejscu, jakim jest Dworek Helena w Porosiukach. Samorząd ustępujący (9.06. były wybory) podziękował osobom, które pracowały w różnych komisjach, nagradzał najaktywniejszych oraz koleżankę Irenę Gieruszkę, która trzy kadencje prowadziła finanse UTW i zaprezentował samorząd na kolejną kadencję. Ustępujący samorząd został nagrodzony kwiatami od uczelni. Każdy słuchacz otrzymał zaświadczenie o ukończeniu kolejnego roku. A potem były życzenia udanych wakacji, spacery po pięknej okolicy i zabawa taneczna.

  

 

 

Wybory do Samorządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 9 czerwca odbyły się wybory samorządu na kolejną dwuletnią kadencję. Koleżanka Danuta Michałowska, przewodnicząca Komisji Wyborczej, przygotowała i sprawnie przeprowadziła głosowanie oraz zebranie na którym wysłuchaliśmy sprawozdania z działalności merytorycznej i z wydatków w mijającej kadencji oraz obejrzeliśmy kolejną prezentacjękoleżanki Mikiciuk o podróżach naszego Uniwersytetu. Po wyborach „nowa”/”stara” przewodnicząca przedstawiła założenia programowe na kolejną kadencję. Nowy samorząd liczy 7 osób, z których 3 kontynuują swoją pracę kolejną kadencję. Samorząd ukonstytuował się następująco:

Irena Mikiciuk – przewodnicząca

Teresa Wieczorek – vice przewodnicząca

Krystyna Wróblewska – vice przewodniczaca

Zofia Pawluczuk – sekretarz

Justyna Domańska – skarbnik

Marzena Strzelecka – członek

Ryszard Wasilewski – członek

Wybranym gratulujemy i dziękujemy za chęć pracy społecznej na rzecz społeczności UTW PSW!

 

 

 

Wielka Majówka z PSW

Wielka Majówka z PSW 20. maja w parku Radziwiłowskim była okazją również do prezentacji naszego Uniwersytetu. Oprócz ulotek z naszymi działaniami, prasy dla seniorów oraz informacji ze sceny koleżanki z sekcji Nordic Walking pokazały, jak prawidłowo chodzić z „kijkami”.

 

 

Spotkanie z Janem Ślężyńskim

18 maja, po akademii z okazji Dnia Patrona Uczelni, którym jest Papież Jan Paweł II, spotkaliśmy się z profesorem Janem Ślężyńskim, który jest m.in. wykładowcą w naszej PSW. Pan profesor słynny jest nie tylko ze swoich wyczynów sportowych, zwłaszcza z maratonów pływackich oraz stawania na rękach, ale także ze swoich fraszek wydumanych i wyszperanych. W czasie spotkania przy kremówkach mieliśmy okazję do rozmowy z panem profesorem oraz do wysłuchania fraszek.

 

Wizyta gości z Białorusi

20 maja gościliśmy delegację Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kobryniu na Białorusi, z którym mamy porozumienie o współpracy. Panie z UTW Kobryń miały okazję wziąć udział w Wielkiej Majówce z PSW, która to impreza bardzo im się spodobała. Przy okazji zwiedziły centrum miasta dowiadując się co nieco o jego zabytkach. Ważnym punktem wizyty były oczywiście rozmowy o planach obu uniwersytetach i współpracy.