Miesięczne archiwum: Maj 2017

Dzień Patrona

Dnia 18 maja to Dzień Patrona PSW. W tym dniu uczestniczyliśmy w akademii poświęconej życiu Papieża Jana Pawła II przygotowanej przez studentów. A potem jedliśmy kremówki niczym papież z kolegami po maturze.

 

Majówka UTW PSW

W dniach 12-14.05. pojechaliśmy na „majówkę UTW PSW”. Trasa wiodła przez Grabarkę i szlak tatarski Kruszyniany – Bohoniki do Supraśla. Po drodze zapoznaliśmy się z kulturą tatarską oglądając meczety i mizary w tych miejscowościach oraz spożywając tatarską babkę ziemniaczaną faszerowaną wołowiną. W Supraślu mieliśmy okazję być w słynnym teatrze Wierszalin na wspaniałym spektaklu „Dziady – noc pierwsza”, zobaczyć piękne ikony w nowoczesnym muzeum oraz skorzystać ze spa&wellness w hotelu. Trzeciego dnia odwiedziliśmy miejsca religijnego kultu w Sokółce, Różanymstoku oraz Zimną Wodę w pobliżu Wasilkowa. Piękna pogoda, wspaniałe miejsca i widoki sprawiły, że nasza pierwsza kilkudniowa majówka była nadzwyczaj udana.

 

  Czytaj dalej

Marsz Nordic Wallking

Pierwsza sobota maja to tradycyjny termin Ogólnopolskiego Marszu Nordic Wallking Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Marsz ten organizuje Wejherowskie Stowarzyszenie Akademii Złotego Wieku. 6 maja miała miejsce już V edycja tego marszu.

 

Spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej

Ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej (4.05) poświęcone było wielkiemu polskiemu kardiochirurgowi Zbigniewowi Relidze. Poprzez fragmenty filmów i wywiadów z profesorem oraz lekarzami z nim współpracującymi mieliśmy okazję bliżej poznać, jeszcze przecież tak niedawno będącą wśród nas ikoną polskiej kardiochirurgii.

 

 

 

Wycieczka na przywitanie wiosny

22 kwietnia wybraliśmy się przywitać wiosnę. Tym razem podziwialiśmy piękne krajobrazy na trasie Wola Okrzejska – Dęblin – Puławy – Lublin. W Woli Okrzejskiej pokłoniliśmy się dziełom Henryka Sienkiewicza. W Dęblinie zwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych, a w Puławach zespół dworsko- pałacowy Czartoryskich.  Na zakończenie obejrzeliśmy w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie sztukę „Ludzie inteligentni” Marca Fayeta.