Archiwum miesiąca: kwiecień 2017

Wystawa Elżbiety Pyrki

Na naszym Uniwersytecie mamy bardzo zdolne koleżanki. Kolejny wernisaż (7.04.) to prezentacja fotografii Elżbiety Pyrki, która jest znaną podróżniczką i fotograficzką. Ela prezentowała tym razem dzieci świata, fotografowane w czasie jej podróży m.in. do  Peru, Iranu, Korei czy Chin.

 

Spotkanie z ojcem Markiem

W dniu 6.04. Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła na spotkanie z nami ojca Marka za zakonu Franciszkanów w Białej Podlaskiej, który opowiadał o pochodzącym z naszego miasta ojcu Honoracie Koźmińskim. W drugiej części spotkania dowiedzieliśmy się o życiu brata Alberta oraz obejrzeliśmy wystawę poświęconą obojgu wielkim zakonnikom, którzy są również kolejnymi patronami roku 2017 wybranymi przez Sejm RP.

W sali ODN obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych uczniów szkół podstawowych poświęconych ojcu Honoratowi oraz oddaliśmy głosy na prace w poszczególnych grupach wiekowych.

 

Spotkanie w przedszkolu im. Przyjaciół Kubusia Puchatka

Kolejne spotkanie babć z maluszkami w przedszkolu im. Przyjaciół Kubusia Puchatka dotyczyło Świąt Wielkanocnych. Koleżanki Irena Mikiciuk i Teresa Wieczorek pokazały jak w czasach naszego dzieciństwa wyglądały palmy, co wkładałyśmy do koszyczka jako tzw. „święconkę” oraz  rozmawiałyśmy z dziećmi o zwyczajach wielkanocnych dzisiaj i kiedyś.

Wykład o książkach

W dniu 24.03. zaprosiła nas Biblioteka Akademicka naszej Uczelni na wykład o książkach, a dokładniej o tym „co każdy dorosły o książkach dla dzieci wiedzieć powinien”, który wygłosiła Pani mgr Monika Gościk. Informacje były ilustrowane książkami, które w dużej ilości przyniosła p. Monika do obejrzenia.

Wykład bardzo pożyteczny dla wszystkich, którzy chętnie kupują książki dzieciom lub wnukom.