Miesięczne archiwum: Grudzień 2016

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to szczególne święto, bardzo rodzinne i sprzyjające spotkaniom. Tradycyjny opłatek na naszym Uniwersytecie zgromadził w dniu 19.12. prawie wszystkich słuchaczy. Życzeniom radosnych i zdrowych  świąt towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu p.o. kierownik UTW pani Katarzyny Gołaś oraz studenta studiów magisterskich na kierunku bezpieczeństwo narodowe Sylwestra Suwały. Życzymy wszystkim i każdemu z osobna Radosnych Świąt.  

konc zycz

Spotkanie w Bibliotece Pedegogicznej

Nasze kolejne spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej (8.12.) poświęcone było tradycjom świąt Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce. Uświetnił je koncert kolęd na flecie pani Doroty Bojarczuk-Dziurdy oraz pyszne ciasteczka, na które przepisem podzieliła się z nami pani Dorota.

bibl bibl-2

bibl-3 bibl1

Zabawa andrzejkowa

„Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja” mówi stare porzekadło. Tradycji stało się zadość i w tym roku nasza zabawa andrzejkowa odbyła się w przeddzień imienin Andrzeja, 29.11. Nie zabrakło wróżb, horoskopów, lania wosku i doskonałego nastroju wszystkim uczestnikom.

andrzejki andrzejki1

andrz andrz1

p1090723 p1090726

 

Okres przedświąteczny

W sali naszego Uniwersytetu stoi już ubrana choinka, co wskazuje, że okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia już się rozpoczął.

Wpisując się w nastrój przedświąteczny grupa naszych słuchaczy wybrała się 3.12. do Wilanowa obejrzeć iluminacje w Królewskim Ogrodzie Bajek oraz do „Matecznika Mazowsza” w Otrębusach podziwiać gwiazdy Moskiewskiego Baletu we fragmentach najpiękniejszych dzieł Piotra Czajkowskiego: Dziadek do orzechów, Jezioro Łabędzie oraz Śpiąca królewna.

otrebusy wilanow1

wilanow wilanow2

 

Podróże na emeryturze

W ramach „Podróży na emeryturze” wybraliśmy się tym razem do Iranu (1.12.). A to za sprawą naszej koleżanki Elżbiety Pyrki, która odwiedziła ten piękny a nieznany kraj i podzieliła się z nami widokami oraz wrażeniami z podróży.

dsc01129 dsc01134

dsc01132