Miesięczne archiwum: Czerwiec 2016

Zakończenie roku akademickiego 2015/2016

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. 

Na zakończenie roku akademickiego przybyło wielu gości. W uroczystości wzięła udział naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Kultury i Sportu w bialskim magistracie Bogumiła Zieńczuk, kierownik uniwersytetu Edyta Arciszewska oraz przedstawiciele samorządu uniwersytetu: przewodnicząca Irena Mikiciuk, wiceprzewodniczące: Krystyna Wróblewska i Danuta Michałowska, sekretarz Zofia Pawluczuk i skarbnik Irena Gieruszka.

Oficjalnie odczytano listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Dariusza Stefaniuka oraz Kanclerza PSW w Białej Podlaskiej dr Doroty Karwackiej. Członkowie uniwersytetu odznaczający się szczególnym zaangażowaniem w rozwój uczelni zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wszyscy studenci otrzymali promocję na następny rok studiów, czego poświadczeniem były wręczane dyplomy.

Pracowaliśmy ciężko przez cały rok i zasłużyliśmy na wakacyjny odpoczynek. Zew nauki zawoła nas ponownie w październiku – „wolnego” mamy więc aż trzy miesiące.

Wspaniałych wakacji! 

thumb (3) thumb (4)

thumb (5) thumb (6)

thumb (7) thumb (10)

thumb (12) thumb (13)

thumb (19) thumb (24)

Wycieczka studentów UTW

W dniach 18-20.06.2016 byliśmy na wycieczce zwiedzając zabytki kultury materialnej oraz przyrody Pojezierza Augustowskiego i Suwalskiego. Po drodze odwiedziliśmy urocze miasteczko Tykocin, podziwialiśmy rekonstrukcję zabudowy sarmackiej w Kiermusach, spacerowaliśmy ścieżkami Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Śladami Papieża Jana Pawła II płynęliśmy tym samym statkiem co Ojciec Święty z Augustowa do Studzienicznej doświadczając, na czym polega śluzowanie na Kanale Augustowskim. Następnie zapoznaliśmy się z kulturą oraz kuchnią polskich Litwinów, których „stolicą”  jest Puńsk. W Gibach oddaliśmy hołd ofiarom akcji eksterminacyjnej w lipcu 1945 roku.

Trzeciego dnia napawaliśmy nasze oczy widokami „polskich Bieszczad” i jeziorami widocznymi m.in. z Góry Cisowej oraz platformy widokowej w Sokolnikach. W Wiżajnach mogliśmy zakupić tamtejsze sery dojrzewające, a w Stańczykach leżących w puszczy Romnickiej pochodzić po największych mostach (kiedyś kolejowych) w Polsce. Pobyty w klasztorze pokamedulskim w Wigrach oraz nad jeziorami Wigry i Hańcza dopełniły całości.

thumb (6) thumb (7)

thumb (9) thumb (3)thumb (4) thumb (5) Czytaj dalej