Miesięczne archiwum: Maj 2016

V „Majówka z PSW”

21 maja odbyła się V „Majówka z PSW” w Parku Radziwiłłów. Nasz Uniwersytet miał również swoje stoisko oferując czasopismo „Senior”, książki oraz jabłka, a koleżanki uprawiające nordic walking dały pokaz prawidłowego chodzenia „z kijkami”.

thumb (6) thumb (7)

thumb (9) thumb (10)

Stres jako typ relacji człowiek-środowisko

O stresie jako specyficznym typie relacji człowiek – środowisko mówili nam 9.05. mgr Bogumiła Fedoruk oraz mgr Marek Fedoruk z poradni psychologicznej „Promień” w Białej Podlaskiej. W otoczeniu uroczego pensjonatu „Dolina Bugu” w Rokitnie słuchaliśmy, ćwiczyli i wymieniali doświadczenia dotyczące problemu. Prowadzący zaopatrzyli nas również w materiały zawierające dodatkowe informacje, ćwiczenia dotyczące osobowości oraz podpowiedzi jak sobie radzić w sytuacjach stresowych.

thumb (20) thumb (21) thumb (22) thumb (24)

Wycieczka do Otrębusów

Dnia 27 kwietnia pojechaliśmy do Otrębusów. W nowej i nowoczesnej siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” obejrzeliśmy operę Wojciecha Bogusławskiego pt. „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i górale”. Następnie zwiedziliśmy „Matecznik” zespołu, czyli jego pierwszą siedzibę w dawnym pałacu majątku Karolin. Widok zespołu na scenie, historia jego początków oraz założycieli i długoletnich prowadzących  Tadeusza Sygietyńskiego i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, jak również zbiory muzealne „Mazowsza” to duże estetyczne przeżycie.

thumb (2) thumb (14)

thumb (3) thumb (4)

Czytaj dalej