Miesięczne archiwum: Kwiecień 2016

Wykład w Bibliotece Pedagogicznej

Wykładem w dniu 20.04 zakończyliśmy nasze spotkania z polskimi Noblistami w Bibliotece Pedagogicznej. Czesław Miłosz niby znany, a nieznany, kolejny Polak, który przez swoją literaturę oraz inną działalność rozsławił nasz kraj. Na pewno nie wiedzieliśmy, że są nagrania, na których recytował swoje wiersze do muzyki skomponowanej przez własnego syna.

thumb (11)   thumb (12)

thumb (13)   thumb (14)

Wiosenna zabawa

Słuchaczki i słuchacze oraz przyjaciele naszego uniwersytetu bardzo lubią tańczyć, dlatego też sezon wiosenny rozpoczęliśmy m.in. zabawą taneczną w dniu 13.04., którą przygotowała nasza koleżanka Ela Sokół.  Zabawa  wiosenna wpisała się już w nasz stały punkt programu. Tym razem rozpoczęliśmy ją polonezem, a koleżanki uczestniczące w zajęciach z tańca dały pokaz makareny, który zainspirował inne osoby do przyłączenia się i nauczeniu się podstaw tego tańca.

thumb (4) thumb (5)

thumb (7) thumb (9)

 

wykład „O uchu, słuchu i słyszeniu”

Ucho bardzo ważny narząd dla funkcjonowania człowieka. Dlatego też „o uchu, słuchu i słyszeniu” mówił nam 6.04 pan Zygmunt Pencak, dyr. techniczny oraz specjalista d.s. szkoleń w firmie „Słuchmed”. Spotkanie było okazją do uzyskania odpowiedzi na trapiące nas pytania dotyczące problemów ze słyszeniem oraz do zapisania się na bezpłatne badania słuchu w „Słuchmedzie”.

thumb (2) thumb (3)