Miesięczne archiwum: Styczeń 2016

Patroni bialskich ulic

W dniu 14 stycznia 2016r. kol. Elżbieta Pyrka przeprowadziła prezentację nt. „Patroni bialskich ulic”. Poznaliśmy sylwetki m. in. wielu nauczycieli patronujących ulicom na osiedlu Kosynierów, których niejednokrotnie znaliśmy osobiście, ale nie wiedzieliśmy o ich zasługach dla społeczeństwa, czy kłopotach związanych z działalnością w poprzednich systemach politycznych.

thumb (18) thumb (19)

14 styczeń obfitował w informacje dla nas oraz propozycje spotkań. W tym dniu kol. przewodnicząca, w zastępstwie nie mogącej przybyć na spotkanie pani z kasy SKOK, przekazała nam pakiety o ubezpieczeniach, zwłaszcza nnw i odpowiedzialności cywilnej.

Propozycje dla nas to m.in. bialski dzień babci i dziadka, wyjazd na konkurs kolęd wschodniosłowiańskich w Terespolu, charytatywny koncert chóru szkolnego liceum im. S. Staszica oraz tradycyjny Walentynkowy wyjazd, tym razem do Teatru Muzycznego w Lublinie.

thumb (20) thumb (21)

Przewodnicząca komisji finansowej kol. Teresa Wieczorek zdała relację z wydatków samorządu, a przewodnicząca samorządu przekazała rozliczenie naszej „uniwersyteckiej szlachetnej paczki”, którą otrzymała 10-osobowa rodzina.

thumb (4) thumb (5)

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY gra już od 24 lat. W tym roku bialski sztab zaprosił emerytów do włączenia się w zbieranie datków.  Przewodnicząca Samorządu Irena Mikiciuk oraz słuchaczka Elżbieta Sokół zebrały łącznie 1346,34 zł i 1,02 euro. Na zakończenie (10.01) sztab Orkiestry zaprezentował bialczanom – emerytów wolontariuszy.

thumb (17)

 

Warsztaty z edukacji finansowej

7 stycznia 2016r. braliśmy udział w warsztatach z finansów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w ramach projektu „Senior na plus”. Była to ciekawa bardzo ciekawa lekcja m. in. o płatnościach bezgotówkowych oraz o BIK. Zajęcia prowadziła bardzo wartko, ciekawie i fachowo pani Monika Marchalewska z oddziału SKEF w Białej Podlaskiej.

thumb (29)