Archiwa kategorii: Aktualności

Polscy matematyczni geniusze 2019

 

W dniu 3 października br.w Bibliotece Pedagogicznej uczestniczyliśmy w prelekcji poświęconej historii matematyków polskich pt. „Polscy matematyczni geniusze”. Przestawiono historie życia   i pracy Stefana Banacha i  Stanisława Ulm oraz chyba najbardziej znanych Mariana Rajewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego .

Cztery pory roku – jesień

Z cyklu cztery pory roku – jesień nasz kolega Michał Bitner  i Henryk Kwiatkowski przedstawili piękną opowieść o przemijaniu czasu i pór roku.Mogliśmy się zapoznać z jesiennymi pracami polowymi i obyczajami z tym związanymi. Okres jesieni był w dawnych czasach czasem swatów i zawierania małżeństw.Refleksje na temat przemijania czasu i życia towarzyszyły nam w trakcie oglądania tej prezentacji.

 

 

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020, zapisy.

Samorząd UTW PSW informuje, że ostatnim terminem zapisów do naszego
Uniwersytetu jest   2.10. 2019 r. w  godz.  14.00 -16.00 w sali 005.
 
Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego rozpocznie  się  21.10.
2019 r. o godz.  10.00   w Auli Głównej  PSW   (sala 159R).
IM/zp.

Wycieczka do Włodawy

Kontynuując tradycję wyjazdów na pożegnanie lata/powitanie jesieni wybraliśmy się 20.09. do Włodawy. Naszym celem był Festiwal Trzech Kultur, dzień kultury żydowskiej.W pięknej scenerii jeziora Białego w Okunince zjedliśmy obiad, a w drodze powrotnej na Festiwal zajrzeliśmy do Orchówka, gdzie z góry podziwialiśmy m.in.Bug. W pobliżu znajduje się tzw. Trójstyk, czyli zejście się trzech granic-Polski, Ukrainy i Białorusi. Jest to jedyny trójstyk wodny w Polsce.

IM/im.

Wnętrze Synagogi

Zielona  menora

Dekoracja uliczki

Synagoga Wielka

Nauka tańca

Budynki synagogi

Zwiastuny jesieni

Widok z wieży kościelnej w Orchówku

Kościół w Orchówku

ZAPISY TRWAJĄ

Dzisiaj (18.09) gościliśmy „brygadę” z prewencji KM Policji, która mówiła o bezpieczeństwie nie tylko seniora na drodze oraz jak się poruszać po mapie zagrożeń.
Zapraszamy  25.09. (środa) na godz.10.00 do sali 133R
W tym dniu nasz kolega Michał Bitner oraz pozostali autorzy cyklu filmów o porach roku wyświetlą ich ostatnią produkcję p.t. Jesień.
To będzie też  kolejny dzień zapisów do Uniwersytetu, kto chce jeszcze złożyć akces do nas, niech się pośpieszy, gdyż wkrótce zamykamy listę.
pozdrawiamy -samorząd
IM/im